The King’s Singers exkluzivně na Classic Praha

28.8.2017 / Hudba v miléniu / Marek Šulc

U reportážního mikrofonu se tentokrát setkal Marek Šulc s nejmladším členem The King‘s Singers, 24letým britským kontratenoristou Patrickem Dunachiem. Rozhovor natočili v salonku hotelu Intercontinental. 

The King’s Singers mají tradici, která sahá do roku 1968, kdy byl tento soubor založen na King ́s College Cambridge. V červnu 2013 byli pro své zásluhy a mnohaletou inspiraci vybráni mezi jediné dva vokální ansámbly na světě, které se připojily k Gramophone Hall of Fame. Během historie spolupracovali se špičkovými světovými umělci jako jsou Emanuel Ax nebo Albrecht Mayer, pravidelně poptávají nové skladby (skládali pro ně například nejvýraznější představitelé soudobé hudby G. Ligeti, T. Takemitsu, L. Berio nebo K. Penderecki). Jejich repertoár je velmi široký, na koncertech provádějí skladby klasické od renesančních madrigalů až po současnou hudbu a nevyhýbají se ani jazzu, spirituálům nebo úpravám lidové hudby různých národů. Jsou v tom nejlepším slova smyslu globálními umělci na špičkové úrovni, kteří oslovují široké publikum po celém světě.

Premiéra pořadu je v úterý 29.srpna v 19:00, reprízy si poslechněte v pátek 1. září ve 22:00 a v sobotu 2. září v 11:00.