Lada Bočková je v Bonnu jako doma

Sólistka Theater Bonn na pár dní v Praze. Vyzpovídali jsme ji.

Hostem Marka Šulce bude sopranistka Lada Bočková. Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý 5. 1. v 19,00. I. repríza v pátek 8. 1. v 22,00 a II. repríza v sobotu 9. 1. v 11,00.

Sopranistka Lada Bočková je e od září 2020 novou členku operního ansámblu Theater Bonn v Německu, kde již debutovala v titulní roli La Calisto (Cavalli), připravuje roli Gretel (Hänsel und Gretel), Paminy (Die  Zauberflöte) a Agrippiny (Händel). Absolventka JAMU v Brně byla od dubna 2017 členkou operního studia v Teatro Lirico Spoleto, kde debutovala v roli Frasquity (Carmen), Doriny (L’impressario delle Canarie), Ivany (Re di Donne), Violetty (La Traviata) a Clorindy (La Cenerentola) na prestižním Festivalu Due Mondi. V roce 2018 vystoupila v roli Olgy (Die lustige Witwe) ve slavném Teatro La Fenice v Benátkách a stala se hostující sólistkou Národního divadla v Brně a Slovenského národného divadla v Bratislavě, kde zazářila v roli Despiny (Così fan tutte).

V roce 2019 se úspěšně zúčastnila jako první Češka v historii dvou světových pěveckých soutěží: Operalie Plácida Dominga a The Queen Sonja Competition v Norsku.
Je také laureátkou Interpretační soutěže České filharmonie v Praze, Hilde Zadek Competition a Otto Edelmann competition v Rakousku a “SWR Junge Opernstars“ s Deutsche Radio Philharmonie v Německu. Koncertuje s předními českými orchestry (Česká filharmonie, PKF – Prague Philharmonia, Filharmonie Bohuslava Martinů, Janáčkova filharmonie).

Foto: Nachtigall Artists

Podcast