Ondřej Soukup na Classic Praha

Hudba v miléniu

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu skladatel Ondřej Soukup. Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý 10. července v 19,00. I. repríza v pátek 13. 7. ve 22,00 a II. repríza v sobota 14. 7. v 11,00. 

Ondřej Soukup se narodil 2. května 1951 v Praze, kde také roku 1975 absolvoval konzervatoř. Od té doby působil v mnoha jazzových a popových kapelách jako baskytarista (např. v Pražském výběru), ale počátkem 80. let se začal věnovat spíše skládání a aranžování hudby. 
V roce 1983 složil hudbu ke svému prvnímu celovečernímu filmu DRUHÝ TAH PĚŠCEM. Od té doby vytvořil hudební doprovod k více než dvaceti dalším celovečerním snímkům. V roce 1998 přišlo první významné ocenění v podobě Českého lva za hudbu k filmu Juraje Jakubiska NEJASNÁ ZPRÁVA O KONCI SVĚTA. Velmi často si ho ke svým filmům vybíral Jan Svěrák - Soukup složil hudbu k jeho filmů jako KOLJA, AKUMULÁTOR 1 či TMAVOMODRÝ SVĚT, za který dokonce dostal dalšího Českého lva. Posledním celovečerním filmem se Soukupovou hudbou jsou (opět Svěrákovy) VRATNÉ LAHVE.
Podcast