Radim Vizváry na Classic Praha

12.8.2019 / Hudba v miléniu / Marek Šulc
Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu mim, autor, režisér, choreograf a pedagog Radim Vizváry. Pořad se bude vysílat v premiéře v úterý 13.8. v 19,00. I. repríza v pátek 16.8. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 17.8. v 11,00. 

Radim Vizváry je mim, autor, režisér, choreograf a pedagog. Patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího, doktorského vzdělání, titul Ph.D. 

Je držitelem Ceny Thálie 2016 v kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr za herecký výkon v představení Sólo, polské ceny Perla za autorské představení Lorca a mnoha dalších ocenění u nás, v Evropě nebo USA. Roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyclopedia. Jako autor, režisér nebo choreograf má na svém kontě stovku představení a jako interpret představil svou uměleckou práci téměř v celé Evropě nebo v USA, Asii a Africe. Ve své vlastní tvorbě se nejvíce specializuje na pantomimu, rozvíjí ji do současné podoby a  řeší problematiku nonverbálního divadla, a to i ve sféře pedagogické a teoretické. Je spoluzakladatelem a ředitelem mezinárodního festivalu MIME FEST, uměleckým šéfem mezinárodního festivalu pouličního divadla v Táboře Komedianti v ulicích a uměleckým šéfem divadelního uskupení MIME PRAGUE. Spolupracuje s mnoha prestižními institucemi, např. NDT/Korzo Theatre v Haagu, University of Arts Helsinki a další. V Národním divadle v Praze vytvořil choreografie k inscenacím Z mrtvého domu, Juliette (Snář), Sen čarovné noci, Billy Budd nebo režii operní grotesky Poprask v opeře.