Rosťa Novák na Classic Praha
Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu herec a principál Cirku La Putyka Rosťa Novák. Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý 7. 4. v 19,00. I. repríza v pátek 10. 4. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 11. 4. v 11,00.   

Herectví má v krvi, je totiž potomkem již osmé generace slavných českých loutkařů Kopeckých. Je hercem divadla Archa. Hrál ale i v Národním divadle ve hře Revizor. Proslavila ho role Oldřicha Líbala v televizním seriálu Velmi křehké vztahy, následoval seriál Bazén.

Společně s režijní dvojicí SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský), vytvořil hudebně-akrobatický projekt La Putyka, který byl uváděn v holešovickém kulturním centru La Fabrika, nyní hrají v Pražské tržnici v prostoru Jatka 78, které s pomocí dotace města a s obrovskou podporou dalších divadel proměnili v pražskou scénu, na které lze prezentovat po při klasickém divadle i divadlo s akrobatickými prvky ve stylu nového cirkusu.

Úspěch novo cirkusové inscenace La Putyka inspiroval celý tvůrčí tým k další práci a již pod upraveným názvem Cirk La Putyka byly uvedeny často ve spolupráci se zahraničními hosty další tituly.

Rostislav Novák jako principál Cirku La Putika byl i jedním z hostů Show Jana Krause, kde prezentoval a obhajoval prostory v bývalé holešovické tržnici včetně JATKA 78 jako prostory kulturní s vizí komplexního kulturního prostoru, jehož budou JATKA 78 jen jednou ze součástí. Uvidíme, zda čas ukáže, zda zvítězí kultura a nadšení nad developerskými a politickými záměry.

Podcast