Jakou hudbu poslouchá Hurvínek ?

5.11.2014 / Pořady

Bohuslav Šulc začal hrát již v deseti letech. Od šestnácti let hrál už jako profesionál v Divadle Spejbla a Hurvínka Josefa Skupy. Stal se jeho žákem a pracoval v divadle bezmála čtyřicet let, kdy byl nejbližším spolupracovníkem Miloše Kirschnera, který se stal pokračovatelem Josefa Skupy. 

Bohuslav Šulc převzal z rukou Jiřiny Skupové loutku Hurvínka, dnes nejznámější českou loutku, a rozvíjel její charakteristické pohyby až k dokonalosti, téměř k ekvilibristickým výkonům. Začal se však také věnovat takzvaným vizuálním výstupům. Dovedl i ty k dokonalosti a nejeden kritik jásal nad objevenými možnostmi loutek.

Ocenění těchto výkonů na sebe nedalo dlouho čekat. Za své loutkoherecké výkony obdržel prestižní ceny na festivalu, pořádaném právě na počest Josefa Skupy a na jeho památku nazvaném Skupova Plzeň. Bohuslav Šulc získal za vynikající herecké výkony Skupovu cenu v roce 1973 a znovu v roce 1980. V roce 1980 obdržel též 1.září v Tokiu "Cenu japonských diváků". Ještě jako člen Divadla Spejbla a Hurvínka natočil mnoho televizních pořadů i filmů doma i ve světě a i dnes, od roku 1993 už jako samostatně vystupující umělec, působil v televizi i rozhlase - ve vzpomínkových pořadech na osobnosti, se kterými měl to štěstí se setkat ať na svých zájezdech po světě, tak i v Čechách. Na tyto osobnosti bude vzpomínat i v našem pořadu.

Vysíláme ve čtvrtek 6.11. v 19:00 hodin (P), v pátek 7. 11. ve 12:00 hodin (1. R) a v úterý 11. 11. ve 22:00 hodin (2. R).