Mladé jazzové zpěvačky

16.6.2015 / Jazz na hradě / Martina Klausová

V dalším díle pořadu Jazz na hrad vám Karel Vágner představí mladé jazzové zpěvačky Petru Ernyeiovou, Barboru Řeháčkovou, Evu Emingerovou, Janu Fabiánovou a Petru Vlkovou.

Petra Ernyei vyrůstala v jazzovém prostředí již od malička. Jako malinká měla tu čest, poslouchat doma přední české jazzové velikány, kteří si dávali dostaveníčko na hudebních seancích, Pavel Klikar, Honza Štolba, Bob Zajíček, Ireana a Vojta Havlovi a mnoho dalších.

Barbora Řeháčková má nejraději Ellu Fitzgerald a na její zpěvu je to znát. Ve svém repertoáru má jazzové i swingové evergeeny a spolupracuje s různými tělesy a osobnostmi českého jazzu.

Eva Emingerová je zpěvačkou s neobyčejně poutavým hlasem a mimořádným žánrovým přesahem.

Jana Fabiánová jako textařka a spoluautorka hudby dlouhodobě spolupracuje s producenty Yogi Rulez a Kubátko na hudebních projektech, které snoubí acid jazz, trance a další formy elektronické hudby.

Petra Vlková působí na posluchače svým hlasem, muzikálností i celkovou přirozeností. V jejím projevu je patrný vliv různých hudebních stylů, zaujme svým osobitým způsobem vyjadřování. Emoce a hloubka na straně jedné a jako jejich protipól styl, elegance a čistota projevu.

Premiéra pořadu je připravena na středu 17. července v 19:00, reprízy uslyšíte ve čtvrtek 18.6. ve 12:00 a v pondělí 22.6. ve 22:00.