Alice Sara Ott představí pražskému publiku svůj projekt Echoes of Live - Ozvěny života, který reflektuje její vlastní životní příběh

"Echoes Of Life je hudební a vizuální cesta, která odráží nejen myšlenky a osobní momenty, které stále ovlivňují můj život, ale také ukazuje, jak dnes vidím svou roli klasického hudebníka a jak chci rozšířit svůj umělecký obzor.", říká klavíristka Alice Sara Ott.

Klavíristka německo-japonského původu Alice Sara Ott se narodila v Mnichově jako dcera německého otce a japonské matky. Na klavír začala hrát ve čtyřech letech a už od třinácti začala sklízet první soutěžní úspěchy. Studia hry na klavír absolvovala v salcburském Mozarteu u profesora Karla-Heinze Kämmerlinga.

Nyní koncertuje po celém světě a v České republice se poprvé představila s Českou filharmonií na zahajovacím koncertu festivalu Dvořákova Praha. Nyní přijíždí do Prahy v rámci koncertní řady klavírních recitálů, které pořádá koncertní jednatelství FOK, a to se speciálním projektem Echoes Of Life, s nímž vystoupí ve Dvořákově síni Rudolfina v sobotu 15. dubna v 19:30.

Echoes Of Life je osobní hudební reflexe Alice Sary Ott o životě, postavená na Chopinových Preludiích op. 28 a proložená sedmi skladbami od autorů jako György Ligeti, Nino Rota, Chilly Gonzales, Tōru Takemitsu, Arvo Pärt, Francesco Tristano i samotné Alce Sary Ott. Projekt doprovází digitální videoinstalace architekta Hakana Demirela, která posluchače zavede na jejich vlastní virtuální cestu a vytváří zcela originální koncertní zážitek.

Světová premiéra projektu se uskutečnila v listopadu 2021 v londýnském Southbank, následovaly koncerty v pařížském La Seine Musicale, mnichovském Prinzregententheater, lucernském KKL, budapešťském MUPA, antverpském de Singel, Klavierfest Ruhr, Lille Piano Festival a na jaře 2022 proběhlo i velké turné v Japonsku. Echoes Of Life navazuje na zásadní alba Alice Sary Ott jako Nightfall, Wonderland a The Chopin Project a celý projekt též vyšel na CD a DVD.

Ott.jpg
  • Alice Sara Ott (©Chaumet, Matthew Brooks)

Zajímavostí je, že Alice Sara Ott je také talentovanou ilustrátorkou a návrhářkou a vytvořila vlastní řadu kabelek pro jednu z nejlepších německých módních značek JOST. Byla také globální ambasadorkou značky Technics a spolupracovala s francouzským luxusním šperkařským domem Chaumet.

Rudovsky_Martin_webres_02_(c)_PetraHajska 1.jpg
  • Martin Rudovský (©Petra Hajská)

Více o této pianistce i projektu, který do Prahy přiváží, prozradí dramaturg Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Martin Rudovský v rozhovoru s Martinou Klausovou na Classic Praha v premiéře v neděli 9. dubna 2023 v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 10.4. na 11:30.

Úvodní foto: Alice Sara Ott (©Deutsche Grammophon, Pascal Albandopulos)

Podcast