Co dělá orchestr bez pódia ?

Věnuje se natáčení cyklu FOK za času pandemie, který vymyslel hornista Tomáš Kirschner.

Tomáš Kirschner hraje na lesní roh od svých osmi let. Studoval na Pražské konzervatoři a HAMU. Od 18ti let působil ve Státní Opeře Praha, též ve studiu FISYO a od roku 1989 je členem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Působil či dosud působí v řadě komorních souborů, ať už je to Lovecké trio Praha, Corni di Praga, Bohemian Brass, či Dvořákovo dechové kvinteto. Věnuje se i hudbě taneční a aranžérské činnosti, založil a řídí Uměleckou agenturu THOMAS.

V době, kdy orchestr na jaře roku 2020 nemohl vystupovat na koncertních pódiích, vymyslel a inicioval vznik a natočení celkem 15ti dílů cyklu Orchestr bez pódia aneb FOK za času pandemie, který lze stále shlédnout na youtubovém kanálu Pražští symfonikové FOK. Seriál představuje zábavnou formou jednotlivé nástrojové skupiny orchestru i hráče a ukazuje šíři celého spektra všech nástrojových skupin.

Jak seriál vznikal a co bylo na natáčení a střihu nejsložitější ? Dozvíte se v rozhovoru, který s Tomášem Kirschnerem natočila Martina Klausová. Poslouchejte v neděli 7. února v 16:30 nebo v pondělí 8. února v 11:30.

Foto: Archív FOK


Podcast