Bach i Eben v kostele sv. Šimona a Judy

Koncertní nabídka FOK pokračuje po novém roce komorními řadami.

Po novém roce budou koncerty FOK pokračovat především v komorních řadách.

8.ledna měla v rámci cyklu Světová klavírní tvorba vystoupit v pražském Rudolfinu s klavírním dílem Wolfganga Amadea Mozarta Marie Joao Pires spolu s Lilit Grigoryan. S ohledem na onemocnění Marie Joao Pires se bohužel tento koncert neuskuteční, ovšem v rekordním čase se na stejný termín podařilo povolat do Prahy neméně hvězdného klavíristu, držitele ocenění Soutěže královny Alžběty v Bruselu z roku 1991, Alexandra Melnikova. Recitál proběhne v Rudolfinu v plánovaném termínu, tedy v sobotu 8. ledna 2022 od 19:30 hodin. Vstupenky zůstávají v platnosti. Program zůstává složen ze skladeb W. A. Mozarta.

Dalším zajímavým lednovým komorním koncertem bude recitál houslistky Julie Svěcené v úterý 18. ledna v kostele sv. Šimona a Judy. Zazní na něm díla Johanna Sebastiana Bacha, Petra Ebena, Leoše Janáčka i Césara Francka. Mladou houslistku, která si během studií na Royal Academy of Music „vyhrála“ i spolupráci s London Symphony Orchestra, na klavír doprovodí Václav Mácha.

Více prozradí dramaturg FOK Martin Rudovský v rozhovoru s Martinou Klausovou, který bude mít premiéru v neděli 2. ledna v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 3.1. v 11:30, druhou reprízu si můžete poslechnout v úterý 4.1. v 16:30.

Foto: Archív FOK

Podcast