Do Smetanovy síně míří Tomáš Klus s Cílovou skupinou

FOK zahraje s Tomášem Klusem unikátní projekt Klusymfonie.

Ve středu 29. června 2022 od 19:30 se ve Smetanově síni Obecního domu uskuteční společný orchestrální projekt Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a Tomášem Klusem s názvem Klusymfonie. Známý písničkář se v tomto projektu spojil se symfonickým tělesem a nabídne svému publiku známé a oblíbené melodie ve zcela jiném kabátě. Koncert bude řídit dirigent Jan Kučera.

IG_1080x1080_29_06_22 (1).jpg

Tomáš Klus se společně se svou doprovodnou kapelou Cílová skupina vrací na pódium koncertního sálu s orchestrem za zády. Publiku nabídne výjimečný večer se svými písněmi v orchestrální úpravě, jejíž autorem je Jan Lstibůrek.

„Honza Lstibůrek se chopil přešívání kabátů mých zpovědí pro symfonický orchestr. Když mi poslal první a varoval mě, že ‚to zní v midi směšně‘, zavřel jsem se po prvním poslechu o samotě a brečel. Brečel jsem překvapením, radostí, pokorou, vděčností a těšením se,“ svěřil se Klus o svých pocitech z nové podoby svých písní.

Nejedná se totiž o aranže ledasjaké, jsou hráčsky náročné, plné sólových vstupů z orchestru, dokonale podtrhující emoce a náladu jednotlivých písní.

Pražské symfoniky povede dirigent Jan Kučera, který s Tomášem Klusem již v minulosti spolupracoval a návštěvníci koncertů FOK se s ním mohli setkat například na koncertech ve Valdštejnské zahradě nebo rodinných setkáních Orchestr na dotek.

Koncert se uskuteční 29. června 2022 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu. Původní prosincový termín koncertu byl ze zdravotních důvodů zrušen. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Jak došlo ke vzájemné spolupráci Tomáše Kluse a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, jaké to je, hrát a zpívat za doprovodu velkého symfonického tělesa, a jak se na koncert ve Smetanově síni těší, prozradí Tomáš Klus v rozhovoru s Martinou Klausovou na Classic Praha v neděli 26. června v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 27.6. v 11:30.

Foto: Archív FOK

Podcast