FOK vstupuje do 87. sezóny

Prvním hostem rádia Classic Praha v nové sezóně bude ředitel FOK Daniel Sobotka.

Už v minulém týdnu, 25. a 26. srpna, se uskutečnil tradiční prolog sezóny, kdy Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odehrál hned ve svou termínech open-air koncert ve Valdštejnské zahradě, a to pod taktovkou dirigenta Jana Kučery. Prostory barokní zahrady Senátu ČR rozezněla hudba Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka, ale i hity z oblasti filmové hudby.

Novou sezónu 2021/2022 zahájí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK dvojicí koncertů 13. a 14. října 2021 ve Smetanově síni Obecního domu. Pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera zahraje suitu z baletu Pták Ohnivák Igora Stravinského a Koncert pro klavír a orchestr č. 3 d moll Sergeje Rachmaninova, v němž sólistou bude Lukáš Vondráček.

Už předtím se ovšem uskuteční první koncert cyklu Komorní hudba. V úterý 21. září bude znít v kostele sv. Šimona a Judy hudba vídeňských velikánů Wolfganga Amadea Mozarta a Josepha Haydna.

Nejen o tom, ale i o celé nové nadcházející sezóně a její dramaturgii bude řeč v rozhovoru Martiny Klausové s ředitelem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Danielem Sobotkou v premiéře v neděli 5. září v 16:30.

Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 6. září v 11:30.

Foto: Archív FOK

Podcast