Gesta, která mají smysl

Příští koncertní sezóna FOK bude gestem podpory domácím hudebníkům, říká ředitel FOK Daniel Sobotka.

Program nové koncertní sezóny 2021/2022 zveřejní Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK 1. června. Od tohoto dne bude také možné si zakoupit předplatné abonentních cyklů. Vstupenky na jednotlivé koncerty budou v prodeji od 23. června 2021.

Už v neděli 30. května v 16:30 ovšem exkluzivně posluchačům Classic Praha nastíní něco z nové nadcházející sezóny v rozhovoru s Martinou Klausovou ředitel Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Daniel Sobotka.

Program na novou koncertní sezónu letos FOK zveřejňuje o dva měsíce později než obvykle. Reaguje tak na vývoj pandemie, rychlost očkování a předpoklad obnovení koncertů s publikem.

V první, tedy podzimní části 87. sezóny, dá FOK prostor především českým hostům, čímž naváže na své aktivity podporující domácí umělce na volné noze v období pandemie. Zásadní roli bude v celé sezóně mít pochopitelně šéfdirigent Tomáš Brauner, jehož loňská inaugurační sezóna byla o mnoho ochuzena. Uskuteční se také řada pandemií zrušených programů, po nichž publikum nejvíce volalo a do Prahy se také vrátí i řada světových pěveckých, hráčských a dirigentských hvězd.

Jména některých z nich prozradí Daniel Sobotka v rozhovoru na Classic Praha a přidá i informaci o oblíbeném pravidelném prologu celé sezóny ve Valdštejnské zahradě. A nejen to ! Těšit se můžete i na "prolog prologu" ještě v závěru sezóny stávající. Kdy ? Poslouchejte Classic Praha !

Prodej abonentních cyklů bude spuštěn společně se zveřejněním programu 1. června 2021. Rezervace stávajícím předplatitelům budou platné do konce srpna. Vstupenky na jednotlivé koncerty bude možné zakoupit od 23. června 2021. Kromě toho je opět možnost sestavit si vlastní abonentní cyklus v rámci sdružené vstupenky Moje řada.

Další novinkou je, že pokladna FOK zůstane letos otevřena i přes léto a posluchači si tak budou moci zakoupit vstupenky během celého července a srpna.

Reprízu rozhovoru si můžete poslechnout v pondělí 31. května v 11:30.

Foto: Archív FOK

Podcast