Hudba je kouzelnice. Nejmenší posluchače pozve na cesty. Průvodcem bude i dirigent Jan Kučera

Cyklus FOK Orchestr na dotek na svém čtvrtém koncertu pozve dětské posluchače na výlet po vlastech českých a zavede je i do zámoří.

V sobotu 22. dubna se návštěvníci posledního koncertu cyklu FOK Orchestr na dotek v letošní sezóně s průvodci - panem Notičkou a slečnou Jůlií - vydají na cesty. Putování začne na statku u dědy a u babičky, podívají se do vysokých hor a také k nekonečně modrému moři. A spolu s krásnými hudebními tituly se malí posluchači vypraví i do světa – možná do Itálie nebo do Japonska či do Ameriky.

Dramaturgem letošního cyklu je zkušený televizní bard dětských pořadů Jiří Chalupa, dirigentem jednotlivých dopoledních pořadů Jan Kučera. V rolích slečny Jůlie a pana Notičky provázejí pořady Veronika Khek Kubařová a Marek Němec. Na pořadech se kromě Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK podílejí i děti i Hudebního klubu FÍK, studenti Konzervatoře Tanečního centra Praha a Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy FOK.

Jak vznikají jednotlivé scénáře, které hudební tituly zazní v sobotu 22. dubna dopoledne ve Smetanově síni Obecního domu a jak se do dopoledních koncertů zapojují samy děti prozradí dirigent Jan Kučera v rozhovoru s Martinou Klausovou na Classic Praha v neděli 16. dubna v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 17.4. v 11:30.

Foto: Jan Kučera (©Jan Kolman)

Podcast