Hudba je lékem k uzdravení naší mysli a duše, říká šéfdirigent FOK Tomáš Brauner

Na co se těší v nové sezóně 2022-23 ? Prozradí v neděli 15. května na Classic Praha.

Ve středu 21. a ve čtvrtek 22. září 2022 zahájí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v nové sezóně 2022-23 své pravidelné orchestrální cykly dvojicí koncertů nazvaných Óda na radost. V rámci těchto večerů zazní světová premiéra skladby Praga Arcana českého skladatele Jana Ryanta Dřízala a Symfonie č. 9 d moll Ludwiga van Beethovena. Tento program je symbolickým příspěvkem FOK k předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Ostatně "evropské téma" se bude prolínat celou nadcházející 88. sezónou FOK. Program bude řídit šéfdirigent FOK Tomáš Brauner.

Ten ostatně před "svým" orchestrem stane prakticky každý měsíc. V říjnu bude řídit FOK v programu s hudbou Edwarda Elgara (sólistou v jeho violoncellovém koncertu bude Jiří Bárta) a Sergeje Prokofjeva, v listopadu pod jeho taktovkou zazní český program, sestavený z děl Antonína Dvořáka, Jana Kubelíka a Bohuslava Martinů, v němž sólistou bude houslista Pavel Šporcl, 1. ledna 2023 bude řídit tradiční Novoroční koncert se Slovanskými tanci Antonína Dvořáka. A celá řada nádherných příležitostí jej čeká i ve druhé polovině sezóny.

Jak vznikala dramaturgie sezóny 2022-23 a na co se v ní šéfdirigent FOK Tomáš Brauner nejvíc těší ? Prozradí v rozhovoru s Martinou Klausovou v premiéře v neděli 15.5. v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 16.5. v 11:30.

Foto: Petra Hajská

Podcast