Jak se těší šéfdirigent FOK na Vánoce ?

V adventním čase FOK nejen hraje, ale i pomáhá.

Dětský fond OSN UNICEF pomáhá po celém světě. A celý svět se v předvánočním čase v předzvěsti radostných událostí halí do hudby. Mistrně ji do třídílné Vánoční kantáty spojil Arthur Honegger. Napsal ji v roce 1953 a v tomto svém posledním vokálně-instrumentálním díle obdivuhodným způsobem zpracoval a propojil v různých jazycích zpívané písně k poctě Kristova narození.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se svým šéfdirigentem Tomášem Braunerem toto dílo provede na dvojici koncertů ve středu 15. a ve čtvrtek 16. prosince ve Smetanově síni Obecního domu. Spoluúčinkovat budou barytonista Jiří Brückler, Pueri gaudentes, Dětský pěvecký sbor Radost Praha a Kühnův smíšený sbor.

V druhé části večera zazní Symfonie č. 3 c moll "Varhanní" Camilla Saint-Säense, v níž sólový part bude hrát členka FOK Daniela Valtová Kosinová. Ta se do aktivit UNICEF, stejně jako Pražští symfonikové, zapojuje pravidelně.

Více o koncertě a propojení FOK s UNICEF prozradí šéfdirigent FOK Tomáš Brauner v rozhovoru s Martinou Klausovou na Classic Praha. Premiéru rozhovoru si poslechněte v neděli 12. prosince v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 13.12. v 11:30.

Dozvíte se také, jak se Tomáš Brauner těší na Vánoce a co chystá FOK na úvod nového roku.

Foto: Archív FOK (Jan Kolman)

Podcast