Koncertní mistr Pražských symfoniků Roman Patočka se těší na setkání s Mendelssohnem-Bartholdym

Další dva abonentní koncerty Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK vnesou do Smetanovy síně Obecního domu romantickou náladu.

Na dalších abonentních koncertech ve středu 5. a ve čtvrtek 6. října bude Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK řídit dirigent Ion Marin.

S Ionem Marinem se orchestr FOK poprvé potkal na festivalu Pražské jaro v roce 2021. Nyní spolu s koncertním mistrem orchestru Romanem Patočkou připravili romantický večer, jímž pomyslně navazují na projekt minulého šéfdirigenta Pietari Inkinena, který se s FOK vydal systematicky po Brucknerových symfoniích. S Ionem Marinem se FOK vydává o další, romantický krok dál.

V rámci programu zazní Brucknerova Symfonie č. 4 Es dur „Romantická“ a Koncert pro housle a orchestr e moll op. 64 Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Více o programu večera, o svém vztahu k Mendelssohnově hudbě i o spolupráci s dirigentem Ionem Marinem prozradí houslista Roman Patočka v rozhovoru s Martinou Klausovou v neděli 25. září v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 26.9. v 11:30.

Foto: Archív FOK (Petra Dryc)

Podcast