Lesní roh ve Smetanově síni

Radek Baborák se těší na koncerty s Pražskými symfoniky.

Ve středu 24. listopadu a ve čtvrtek 25. listopadu 2021 proběhne ve Smetanově síni Obecního domu dvojice koncertů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, na nichž bude mít hlavní roli lesní roh. V programu zazní zbrusu nová skladba Ondřeje Brouska Pražská kavárna, Koncert pro lesní roh a orchestr Jiřího Pauera a jedno z nejznámějších děl Richarda Strausse, symfonická báseň Tak pravil Zarathustra. Sólistou v Pauerově koncrtě bude přední český hornista Radek Baborák.

A právě Koncert pro lesní roh a orchestr Jiřího Pauera je i součástí nového CD hornových koncertů, které společně s Tomášem Braunerem a Pražskými symfoniky Radek Baborák natočil během covidového lockdownu. Druhý hornový koncert na albu je z pera Reinholda Glièra. Album bude na koncertě slavnostně pokřtěno a bude na místě též k zakoupení.

„Obě skladby jsou mojí srdeční záležitostí; mnohokrát jsem je hrál a upřímně jsem toužil mít je zdokumentované i v podobě nahrávek. Mám velké štěstí, že jsem je mohl nahrát právě teď, kdy mám pocit, že na to mám správný věk a zkušenosti, které jsou nezbytné a které do hraní dávám. Přál bych si, aby kromě poslechu posloužilo album i při edukaci studentů – hornistů, aby načerpali energii a chuť nechat zaznít zvuk lesního rohu v jeho plnosti a síle,“ poznamenává k novému albu Radek Baborák.

ANI 102_Baborak_FOK_Horn Concertos_COVER_930x827.jpg

Kdo bude kmotrem tohoto nového CD Radka Baboráka a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK s Tomášem Braunerem ? A jak se mu na nové nahrávce s Pražskými symfoniky a jejich šéfdirigentem spolupracovalo ?

I to prozradí Radek Baborák v rozhovoru s Martinou Klausovou na Classic Praha. Premiéru rozhovoru si poslechněte v neděli 21. listopadu v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 22.11. v 11:30.

IG_1080x1080_orchestralni_koncerty_22.jpg

Úvodní foto: Zuzana Bönisch

Podcast