Nová sezóna FOK připravena

V podzimní části sezóny se můžeme těšit především na renomované české umělce, prozradí dramaturg Martin Rudovský.

Program nové koncertní sezóny 2021/2022 Symfonického orchestr hl. m. Prahy FOK byl zveřejněn 1. června, nejen tiskovou zprávou, ale i speciálním vydáním pořadu FOK On, ve kterém o připravených koncertech mluvili ředitel FOK Daniel Sobotka, šéfdirigent Tomáš Brauner a dramaturg Martin Rudovský.

A právě ten bude hostem Martiny Klausové v dalším pořadu, který je věnován novinkám z FOK.

V první, tedy podzimní části 87. sezóny, dá FOK prostor především českým hostům, čímž naváže na své aktivity podporující domácí umělce na volné noze v období pandemie. Zásadní roli bude v celé sezóně mít pochopitelně šéfdirigent Tomáš Brauner, jehož loňská inaugurační sezóna byla o mnoho ochuzena. Uskuteční se také řada pandemií zrušených programů, po nichž publikum nejvíce volalo a do Prahy se také vrátí i řada světových pěveckých, hráčských a dirigentských hvězd.

Na podzim se tedy bude publikum moci těšit např. na klavíristu Lukáše Vondráčka, s nímž FOK během pandemie nahrál a na podzim bude dokončovat Rachmaninovský projekt, nebo na hornistu Radka Baboráka, jenž přednese koncert Jiřího Pauera, který rovněž s FOK během minulých měsíců natočil. A za pozornost jistě bude stát i světová premiéra skladby Pražská kavárna Ondřeje Brouska.

To, ale i mnohé další podrobnosti z nové sezóny FOK, která bude zahájena oblíbeným prologem ve Valdštejnské zahradě, prozradí Martin Rudovský v rozhovoru v premiéře v neděli 6. června v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 7. června v 11:30.

Foto: Petra Hajská

Podcast