Opět spolu - opět s vámi

Závěr koncertní sezóny FOK přináší radostný program, který je předznamenáním dalších krásných hudebních zážitků.

Na konec června připravil Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK koncert s názvem Opět spolu - Opět s Vámi. V jeho rámci zazní Koncert pro housle a orchestr č. 1 Maxe Brucha, v němž sólistou bude houslista Ivan Ženatý, a ve druhé polovině večera zazní výběr ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK bude řídit jeho šéfdirigent Tomáš Brauner a koncert se uskuteční ve středu 23. června ve Smetanově síni Obecního domu od 19:30.

V nadcházející sezóně bude Tomáš Brauner řídit Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK hned v několika programech. Tím prvním bude dvojice zahajovacích koncertů v říjnu 2021, na nichž bude znít hudba Sergeje Rachmaninova a Igora Stravinského. Sólistou večera bude klavírista Lukáš Vondráček. V prosinci uvede Tomáš Brauner díla Camille Saint-Saense a Arthura Honeggera a ve druhé polovině sezóny se představí se třemi dalšími projekty.

Více Tomáš Brauner prozradí v rozhovoru s Martinou Klausovou, který bude mít premiéru v neděli 20. června v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 21. června v 11:30.

Foto: FOK (Petra Hajská)

Podcast