Pozoun nebo trombon ?

S pozounistou Kurtem Neubauerem nejen o muzice, ale i filmové kameře a režii.

Kurt Neubauer hraje na pozoun od útlého mládí, začínal v Jeseníku, konzervatoř studoval v Pardubicích a své hudební vzdělání završil na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK hraje od roku 2014 a za tu dobu odehrál s orchestrem řadu koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí. Během zahraničních cest mohl uplatnit i další ze svých uměleckých zájmů, a sice fotografování. Zejména z cesty po Japonsku vznikla celá řádka unikátních fotografií.

Další nejen láskou, ale i profesí Kurta Neubauera, je filmová produkce. Té se věnuje v nezávislém studiu MOVIE FACTORY s.r.o., které produkuje videa na klíč. Má za sebou i několik krátkých filmů, z nichž snímek V dobrém i zlém s Janem Dolanským a Ester Kočičkovou posbíral festivalové nominace na "48 Hour Film Project 2019".

Své kameramanské, ale i režisérské a střihačské dovednosti ovšem uplatňuje i v rámci FOK. Byl ideovým spolutvůrcem, kameramanem i střihačem vánočního videa FOK a v neposlední řadě též režisérem online koncertu z cyklu Obrazy a hudba s názvem Flétnové okouzlení.

Jaké je řídit a režírovat nejen své kolegy z orchestru, ale i samotného šéfdirigenta jako herce na place ? Poslechněte si Kurta Neubauera v rozhovoru s Martinou Klausovou v neděli 14. února v 16:30 nebo v pondělí 15. února v 11:30.

Foto: Archív FOK (Petra Hajská)

Podcast