Pražští symfonikové nabídnou netradiční zážitek s hudbou Wolfganga Amadea Mozarta a muzikoterapií

Zcela nový formát hudebního večera nabídnou Pražští symfonikové ve svém programu nazvaném Meditační nokturno. Večer, jehož hlavní náplní bude relaxace a poslech hudby jinak než na obvyklém koncertu, povede muzikoterapeut Ondřej Tichý společně se členy orchestru FOK.

Netradiční rozjímání se uskuteční 12. října 2022 od 20:30 v Kostele sv. Šimona a Judy.

Pro 88. sezónu si Pražští symfonikové připravili hned několik novinek. Jednou z nich je relaxační a mysl posilující večer Pod znějícími klenbami – Meditační nokturno. Večer nabídne mimořádnou příležitost pro všechny milovníky hudby zaposlouchat se do hudby jinak, než je obvyklé. Pustit ji k sobě blíže a prožít ji do opravdové hloubky. To vše pod vedením zkušeného lektora Ondřeje Tichého.

Na programu bude jedna z populárních Mozartových Serenád v podání dechového ansámblu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Návštěvníci se ale mohou těšit také na varhanní hru Jiřiny Marešové a komunikaci hudebníků formou improvizace.

Ondřej Tichý.jpg

(Ondřej Tichý, foto: Archív Ondřeje Tichého)

„Necháme se inspirovat jedinečným prostorem kostela sv. Šimona a Judy. Dotkneme se akustiky prostoru, zákonitostí souzvuků v chrámovém prostředí i jejich přínosu pro každodenní život a necháme na sebe působit nejen Mozartovu hudbu v podání dechového ansámblu. V průběhu zastavení nebudete potřebovat kravatu ani podpatky. Nebudete ani muset sedět na místě. Naopak, procházet se během koncertu prostorem je dovoleno, ba dokonce velmi doporučováno!“ říká k náplni večera jeho průvodce Ondřej Tichý.

Ondřej Tichý (1975) se zabývá komplexní hudební pedagogikou a uměleckými projekty pro všechny generace s využitím hudby a hlasu pro osobní růst v dalších profesích a hrou na nástroje z různých částí světa. Od roku 1991 se věnuje pedagogické činnosti a hudební výchově na různých typech škol. Připravuje autorské programy pro pedagogy, vzdělávací a kulturní centra, rodiny i prožitkové hudební programy pro handicapované. Spolupracuje s řadou základních a mateřských škol, rodinných center nebo základních uměleckých škol, dále s týmem spirituální péče v Psychiatrické nemocnici Bohnice, Českou filharmonií a nově se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK.

Více o vzniku tohoto netradičního projektu prozradí i dramaturg FOK Martin Rudovský v rozhovoru s Martinou Klausovou na Classic Praha v neděli 9. října v 16:30. Reprízu rozhovoru si můžete poslechnout v pondělí 10.10. v 11:30.

Foto Martina Rudovského: Archív FOK (Petra Hajská)

Podcast