Rok české hudby, nadcházející kulaté jubileum FOK a zahraniční zájezdy. Co čeká FOK v nadcházející sezóně?

V 89. sezóně nabídne Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK více než 80 orchestrálních a komorních koncertů v Obecním domě, Kostele sv. Šimona a Judy, Rudolfinu, Klášteře sv. Anežky České a Divadle Viola. Více prozradí ředitel FOK Daniel Sobotka.

Leitmotivem nadcházející sezóny bude blížící se Rok české hudby, a tak se na koncertech představí řada skvělých českých sólistů, např. Josef Špaček, Lukáš Vondráček, či Ivan Klánský, a zastoupena bude výrazně i česká hudba. Zazní například Dvořákova Novosvětská, Smetanova Má vlast, Janáčkova Sinfonietta nebo Hudba pro Prahu 1968 Karla Husy, ale i světové premiéry skladeb Jany Vöröšové nebo Kryštofa Marka. 

Orchestr se svým šéfdirigentem Tomášem Braunerem přivítá i světoznámé zahraniční sólisty, v čele s houslistou Maximem Vengerovem, klavíristou Garrickem Ohlssonem či trumpetistou Sergeiem Nakariakovem.

Mimořádnými projekty budou oslava 70. narozenin Jiřího Pavlici, Pocta Petru Hapkovi s Ondřejem Rumlem nebo večer české filmové hudby s Janem Kučerou a Ondřejem Brouskem. Pokračovat bude i spolupráce s Matějem Formanem v úspěšných představeních Kouzelná Rybovka a Janovy pašije. Vedle orchestrálních koncertů si návštěvníci mohou vybrat také z šesti komorních řad nebo programů pro děti.

Více o nadcházející sezóně prozradí ředitel Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Daniel Sobotka v rozhovoru s Martinou Klausovou na Classic Praha v neděli 7. května v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 8.5. v 11:30.

Foto: Daniel Sobotka (©archiv FOK)

Podcast