S Gershwinovou hudbou na procházku se psem. Jiří Chalupa zve na koncerty FOK určené dětem

Dramaturg cyklu FOK Orchestr na dotek Jiří Chalupa prozradí, jak přiblížit klasickou hudbu i nejmladším posluchačům.

V sobotu 17. prosince se v 11:00 ve Smetanově síni Obecního domu nejmladší posluchači Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK vydají už podruhé v této sezóně do kouzelného světa hudby v rámci cyklu FOK Orchestr na dotek. Druhý koncert tohoto cyklu nese název V naší ulici.

Dramaturgem letošního cyklu sobotních dopoledních hudebních setkání pro nejmenší je legenda televizní tvorby pro děti, scénárista a dramaturg Jiří Chalupa. Celý cyklus pojal jako pestrou mozaiku situací, v nichž se děti ocitají každý den, napříč denní dobou, ročními obdobími i životními situacemi.

V prvním hudebním dopoledni, které ve Smetanově síni proběhlo v říjnu t.r., děti s hudbou prožívaly běžné denní situace doma, v rodině, od ranního probuzení, přes drobné domácí neshody až po večerní pohádku na dobrou noc.

Ve druhé polovině sezóny se pak uskuteční ještě dva koncerty (v březnu a dubnu 2023), během nichž Hudba kouzelnice pozve děti na vycházku do přírody a pak se pustí ještě dál, na cesty za hranice naší země.

Průvodci dětskými pořady jsou Pan Notička (Marek Němec) a Slečna Jůlie (Veronika Khek Kubařová, v prvních dílech Johana Schmidtmajerová). Spoluúčinkují děti z Hudebního klubu FÍK, z Konzervatoře Tanečního centra Praha, Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy. Řídí dirigent Jan Kučera.

Co je připraveno v rámci toulek "Naší ulicí" a jaký je klíč výběru hudby k těmto dětským pořadům? I to prozradí scénárista Jiří Chalupa v rozhovoru s Martinou Klausovou. Dozvíte se, že vhodnou hudbu lze najít téměř pro každou životní situaci. Třeba i pro procházku se psem.

Premiéra rozhovoru je připravena na neděli 4. prosince v 16:30. Repríza rozhovoru je připravena na pondělí 5. 12. na 11:30.

Foto: Wikipedie (Matěj Baťha)

Podcast