S Tomášem Braunerem o nových projektech FOK

Co dělá Symfonickým orchestr hl. m. Prahy FOK, když nemůže veřejně koncertovat ?

První hostem ze Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK ve studiu stanice Classic Praha v roce 2021 bude šéfdirigent Tomáš Brauner.

Tomáš Brauner se narodil v roce 1978 v Praze. Studoval hru na hoboj a dirigování na pražské Státní konzervatoři. V roce 2005 absolvoval Hudební fakultu Akademie múzických umění, obor dirigování. Následovala studijní stáž na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst. V roce 2010 se stal laureátem Mezinárodní dirigentské soutěže Dimitrise Mitropoulose v Aténách.

V současné době patří Tomáš Brauner k nejvyhledávanějším dirigentům své generace. Šéfdirigentem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK je od sezóny 2020/2021.

Od září 2018 je též šéfdirigentem Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně a hlavním hostujícím dirigentem Plzeňské filharmonie. V letech 2013–2018 zastával funkci šéfdirigenta Plzeňské filharmonie. V letech 2014–2018 působil také jako hlavní hostující dirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze.

Co dělá Symfonickým orchestr hl. m. Prahy FOK, když nemůže veřejně koncertovat ? Na čem pracuje ve zkušebnách a nahrávacím studiu ?

Tomáš Brauner prozradí v rozhovoru s Martinou Klausovou, který si můžete poslechnout v neděli 3. ledna v 16:30 nebo v pondělí 4. ledna v 11:30.

Foto: Archív FOK (Petra Hajská)

Podcast