Tomáš Brauner o nové sezóně FOK

Novou sezónu FOK zahájí orchestr se svým šéfdirigentem a klavíristou Lukášem Vondráčkem hudbou ruských velikánů.

První koncerty orchestrální řady Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK se uskuteční 13. a 14. října 2021 a v jejich rámci zazní Koncert pro klavír a orchestr č. 3 d moll op. 30 Sergeje Rachmaninova a suita Pták Ohnivák Igora Stravinského.

Pražské publikum se tak bude moci potěšit ochutnávkou z nahrávacího projektu FOK, na který se orchestr zaměřil během doby pandemie, kdy s šéfdirigentem Tomášem Braunerem a klavíristou Lukášem Vondráčkem natočili komplet Rachmaninovových klavírních koncertů včetně jeho Rapsodie na Pagaganiniho téma.

Před živé publikum se orchestr ovšem v úvodu nové sezóny postavil už koncem srpna v rámci tradičního open-air vystoupení ve Valdštejnské zahradě, na komentovaném rodinném koncertě Ze školy na klasiku 1.9.2021 a na jednom ze zářijových koncertů MHF Dvořákova Praha.

Jak se orchestr a šéfdirigent těšili na setkání s publikem ? Jak vznikala dramaturgie letošní sezóny a jakou roli v ní hrají skladby současných českých autorů ? I to prozradí šéfdirigent FOK Tomáš Brauner v rozhovoru s Martinou Klausovou v premiéře v neděli 26. září v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 27. září v 11:30.

Foto: Archív FOK (Petra Hajská)

Podcast