Tomáš Klus s FOK ? Proč ne ?

Příští týden bude v FOK ve znamení komorních koncertů i písní Tomáše Kluse v orchestrálním kabátě.

Příští týden přinese pod hlavičkou FOK hned tři zajímavé koncerty. V úterý 30.11. se uskuteční v Kostele sv. Šimona a Judy koncert Orbis tria. To tvoří houslistka Petra Brabcová, violoncellista FOK Petr Malíšek a klavírista Stanislav Gallin. Pro svůj koncert zvolili Trio B dur op. 11 a Trio Es dur op 70. Ludwiga van Beethovena a Trio fis moll arménského hudebního skladatele a klavíristy 20. století Arno Babadžanjana.

Ve středu 1. prosince se ve Smetanově síni Obecního domu uskuteční mimořádný koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Do Prahy se totiž po dvou letech vrací projekt Klusymfonie, v němž se písničkář Tomáš Klus spojil s kapelou Cílová skupina a symfonickým tělesem. V ojedinělých aranžích tak zazní řada Klusových hitů, obohacené i o sólové vstupy z orchestru, které dokonale podtrhnou emoce a náladu jednotlivých písní.

V sobotu 4. prosince se pak v dopoledním čase uskuteční další koncert z cyklu varhanních recitálů. Ve Smetanově síni Obecního domu vystoupí varhaník Přemysl Kšica. Tento talentovaný varhaník, regenschori od svatého Mikuláše na Malé Straně, ukáže všechny své přednosti v dílech Johanna Sebastiana Bacha, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Bedřicha Antonína Wiedermanna, Ference Liszta a nebudou chybět ani varhanní improvizace, za něž Přemysl Kšica posbíral mnoho ocenění.

O všech těchto koncertech více prozradí dramaturg Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Martin Rudovský v rozhovoru s Martinou Klausovou na Classic Praha. Premiéru rozhovoru si poslechněte v neděli 28. listopadu v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 29.11. v 11:30.

Foto: Profimedia

Podcast