Vinař ve fraku

Tubista FOK Petr Salajka nejen o hudbě, ale i svém vztahu k módě a dobrému vínu.

Petr Salajka je členem Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK od roku 2015. Kromě partů, které odehraje na tubu jako člen FOK, se představil jako sólista např. v Koncertu f moll pro tubu a orchestr Ralpha Vaughana Williamse s Plzeňskou filharmonií pod taktovkou Ronalda dirigenta Zollmana. Kritika vyzdvihla jeho intonační jistotu, nádherný měkký tón a obrovskou dynamiku s tím, že "V kadencích v první a poslední větě posluchače svou hrou naprosto uchvátil."

Hudba je pro Petra Salajku nejen jeho povoláním, ale i koníčkem. K těm dalším patří sport, četba, folklór a pěstování vína. Není divu, když jeho rodištěm jsou Dolní Bojanovice. Přesto vyměnil kroj za frak, ve kterém se cítí jako doma. Prozradí i to, kde se objevil jako fotomodel a o čem bude mimořádný díl cyklu videí Orchestr bez pódia aneb FOK za časů pandemie, který chystá se svými kolegy a k němuž připravil scénář. Na nové video se můžete těšit na youtubovém kanálu Pražských symfoniků už koncem března.

To vše v rozhovoru s Martinou Klausovou, který si můžete poslechnout v neděli 14. března v 16:30 nebo v pondělí 15. března v 11:30.

Foto: Archív FOK

Podcast