Caruso, Pavarotti a špagety

14.1.2018 / Slavná auditoria / Martina Klausová

Skladatel, pěvkyně nebo hudebník se nevznášejí stále jen ve světě tónů a melodií; nejsou věčně ponořeni do partitur. Žijí své životy tak, jako ostatní. Zajímají se o svět kolem sebe, vstřebávají dopad událostí, jež se jich přímo či nepřímo dotýkají. A ve volném čase se věnují se svým zálibám, svým koníčkům, které se někdy stávají bezmála posedlostí. Mezi taková hobby může patřit jídlo. Jeho příprava i konzumace. Neudiví, že kulinářské vášni podléhají především jižané se svým „uměním žít“, schopností těšit se z každodenních radostí, mezi něž patří i stůl s lahodnými pokrmy a sklenkou svěžího nápoje.

Ke gurmánům na slovo vzatým patřili ve 20. století i dva slavní italští tenoristé – Enrico Caruso a Luciano Pavarotti. Právě jim, jejich osudům, společnému koníčku i jejich interpretačnímu umění se bude v dalším díle pořadu Slavná auditoria Jiří Vejvoda.

Premiéra tohoto dílu pořadu Slavná auditora je připravena na pondělí 15. ledna v 19:00, reprízy na čtvrtek 18.1. ve 22:00 a sobotu 20.1. v 10:00.