Slavná auditoria

26.9.2014 / Slavná auditoria

Večer co večer přicházejí lidé do koncertních sálů a operních domů. Láká je hudba, ale i pěkné prostředí. Do něj zveme i vás, posluchače Radia Classic Praha.

Málokdy a málokde je možné na cestě za hudebními sály putovat od třicátých let minulého století až do současnosti a zároveň se přesouvat z  honosného centra metropole na nepříliš vlídné předměstí. Přesně to však nabízí návštěva dvou míst v rámci Velké Paříže, kde se hudba dostává do široké škály souvislostí a obohacuje život nejrůznějších obyvatel. Projekt známý jako Cité de Musique, Město hudby, sestává – především, ale nejen – ze dvou pozoruhodných koncertních síní: jedna se nachází na severovýchodním, donedávna šedivém okraji metropole, druhá kousek od náměstí Étoile na jedné z nejdražších pařížských adres. A jistou zvláštností je ta skutečnost, že starší ze sálů byl přičleněn k novějšímu – a nikoli naopak; ne nadarmo se říká, že Paříž je nevyzpytatelně rozmarná…

Pořad vysíláme v premiéře v pondělí 29. září od 19ti hodin, v repríze v úterý 30. 9. ve 12:00 a ve čtvrtek 2. 10. ve 22:00.

Připravuje a uvádí hudební publicista Jiří Vejvoda.