Čím by byl svět bez hudby

Ansámbl Blue Star má přání, aby se dnešní divák bavil stejně dobře jako před lety, říká jeho kapelník Václav Marek.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archivu osobností je muzikant Václav Marek, kapelník ansámblu Blue Star a Václav Marek Orchestra.

Ansámbl Blue Star, který Václav Marek založil v září 1999, interpretuje taneční a swingovou hudbu 30. a 40. let 20. století. Za dobu svého působení má za sebou nespočet vystoupení, spolupráci s různými divadly a kulturními centry (Národní divadlo Praha, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Semafor, Betlémská kaple, Pražský hrad aj.) i zahraniční hostování po zemích Evropy (Slovensko, Polsko, Německo, Belgie) a Asie (Vietnam). Soubor pravidelně účinkuje na vlnách českých rozhlasových a televizních stanic. Natáčí nosiče CD, LP, DVD a objevil se například i v mezinárodním filmu Anthropoid.

Václav Marek Orchestra je taneční orchestr hrající k tanci i poslechu tu nejlepší hudbu nejen z minulého století. Je složen z respektovaných profesionálních muzikantů zaručujících vysokou uměleckou úroveň hudební produkce.
Univerzální nejen délkou a typem produkce, speciálním přáním v nabídce repertoáru, ale i nejrůznějšími přizvanými účinkujícími, speciálními hosty a předními interprety. V repertoáru má vedle domácích šlágrů i celosvětově známé a osvědčené evergreeny interpretující v originálním znění i verzi české. Vystupuje na společenských akcích různého druhu, koncertech, reprezentačních plesech, městských slavnostech, firemních akcích i společenských událostech komornějšího charakteru.

Více o svých aktivitách i oblíbené hudbě prozradí Václav Marek v pořadu s premiérou ve čtvrtek 28. října v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 31.10. v 10:00 nebo v úterý 2.11. ve 22:00.

Foto: Archív Václava Marka

Podcast