Co dnes dělá někdejší hvězda Vinohradského divadla ?

Daniela Kolářová herectví na hřebík rozhodně nepověsila.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archivu osobností bude jedna z nejobsazovanějších českých hereček 70. a 80. let 20. století Daniela Kolářová.

Mimořádnou diváckou oblibu jí přinesly role ve filmových komediích Na samotě u lesa, Kulový blesk, Léto s kovbojem, účast v televizních seriálech Sňatky z rozumu, Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města. Jejím častým hereckým partnerem byl Jaromír Hanzlík (Slasti Otce vlasti, Noc na Karlštejně, Léto s kovbojem). Hrála i ve čtyřech velice úspěšných filmech režiséra Jana Svěráka (Obecná škola, Akumulátor 1, Tmavomodrý svět, Vratné lahve).

Daniela Kolářová se narodila se v Chebu a dětství prožila v Karlových Varech. Už jako malá holčička koketovala s herectvím, na gymnáziu účinkovala ve školním divadle a nakonec nastoupila na DAMU. Po škole nastoupila do Divadla S. K. Neumanna a od roku 1971 více než čtyřicet let let působila v Divadle na Vinohradech. Patřila i k nejobsazovanějším televizním a filmovým herečkám (hraní však ještě na hřebík nepověsila) a na svém kontě má opravdu nespočet báječných rolí.

Více o sobě, svých současných aktivitách i oblíbené hudbě prozradí v pořadu, který bude mít premiéru ve čtvrtek 4. srpna 2022 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 7.8. v 10:00 nebo v úterý 9.8. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast