Co poslouchá Albína Houšková

28.2.2018 / Z archivu osobností / Martina Klausová
Od 24. dubna do 7. června 2018 proběhne již 50. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. V rámci jubilejního ročníku vystoupí řada vynikajících umělců v čele s Gabrielou Beňačkovou, Radkem Baborákem, Václavem Hudečkem, Pavolem Breslikem, Janou Bouškovou a dalšími úžasnými sólisty i ansámbly.

Slavnostního zahájení se 24. dubna ujme Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Ondrejem Lenárdem a sólisty Pavlom Breslikem a Adrianou Kučerovou. Vystoupení SOČRu vytvoří spojení prvního a padesátého ročníku festivalu, protože právě tento ansámbl uzavíral 1. ročník v roce 1969. Letošní závěrečný koncert se uskuteční 7. června na Svaté Hory u Příbrami. Dvořákovo Requiem pod taktovkou dirigenta Debashishe  Chaudhuriho (Indie)  zazní v podání Pražské komorní filharmonie - PKF, sólistů Jany Šrejma Kačírkové, Ester Pavlů, Josefa Moravce, Martina Gurbala a Pražského komorního sboru, rozšířeného o příbramské sbory.  

Mezi zahajovacím a závěrečným koncertem se odehraje celá řada mimořádných vystoupeních na mnoha místech příbramského regionu. Pondělí 4. června je vyhrazeno pro Den s Antonínem Dvořákem s více než 20 koncerty a doprovodnými akcemi. Benefiční koncert pro Vilu Rusalka se odehraje 5. května v Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Součástí akce bude i zpřístupnění vily Rusalka veřejnosti za přítomnosti potomků A. Dvořáka. 

Již několik ročníků stojí za festivalem jeho ředitelka Albína Houšková. A právě Albína Houšková bude dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností.

Premiéra pořadu je připravena na čtvrtek 1. března v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 4.3. v 10:00 nebo v úterý 6.3. 2018 ve 22:00.