Co poslouchá herec a dabér Martin Zahálka ?

Český Smeagoll alias Glum z kultovní ságy Pán prstenů prozradí své současné divadelní i filmové aktivity.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archivu osobností bude český herec a dabér Martina Zahálka.

Martin Zahálka studoval na Střední průmyslové škole strojní, kde později i odmaturoval. Než byl přijat na DAMU, pracoval dva roky jako promítač ve vojenském kině v Boru u Tachova. Roku 1984 absolvoval na DAMU obor herectví. První divadelní angažmá měl ve Státním divadle v Brně, po roce a půl přešel do Divadla J. K. Tyla v Plzni a v roce 1992 se stal členem činohry Divadla na Vinohradech.

Do světa filmu vstoupil Martin Zahálka menší filmovou rolí v roce 1976 ve filmu Karla Kachyni Smrt mouchy. V dalších filmových rolích se objevil například ve snímcích Chceš zabít?. Anděl páně, Obsluhoval jsem anglického krále, Operace Silver či Šejderem. V televizi se účinkoval například v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, Hospoda, Četnické humoresky, Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města - Nové osudy nebo Poslední sezóna. Velmi bohatá je pak i jeho kariéra dabéra.

Na čem pracuje Martin Zahálka v současné době a jakou hudbu má rád prozradí v pořadu s premiérou ve čtvrtek 23. června v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 26.6. v 10:00 nebo v úterý 28.6. ve 22:00.

Foto: Archív umělce

Podcast