Co poslouchá prognostik Bohumír Štědroň

Z archívu osobností

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je český prognostik, manažer a vysokoškolský pedagog Doc. RNDr. Bohumír Štědroň, CSc..

Bohumír Štědroň vystudoval matematickou ekonomii, systémovou analýzu a kybernetiku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, dále studoval na Univerzitě Karlově v Praze, Technische Hochschule Hannover a Ashridge Management College ve Velké Británii.

Je předsedou Prognostického klubu České manažerské asociace,  členem Hospodářské komory, smíšených obchodních komor, Klubu Transparency International a České společnosti pro politické vědy. V roce 2010 založil na VŠE Praha vysokoškolský soubor COMICA ECONOMICA, pro který napsal 5 divadelních her (Globální slavnost, Facenet, Presidentka Hillary, stážista Monik a prokurátor R.Star, Zkouška z politologie: Gustáv Husák Superstar a Osud). COMICA ECONOMICA vystupuje pravidelně v divadle SEMAFOR, na VŠE, ČVUT a VŠMVV.

Podílel se na založení nadace pro pomoc pacientům onkologických onemocnění (Hrajeme o život). V současnosti působí na Katedře managementu sportu FTVS UK, MÚVS ČVUT a je prorektorem Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Je i předsedou České asociace Římského klubu.

K jeho zálibám patří hudba, divadlo, ekologie, historie a šach.

O své oblíbené hudbě více prozradí v pořadu, který má premiéru čtvrtek 10. října v 19:00. reprízy si poslechněte v neděli 13.10. v 10:00 nebo v úterý 15.10. ve 22:00.
Podcast