Co poslouchá ředitel Ekospolu Evžen Korec ?

16.11.2016 / Z archivu osobností / Martina Klausová

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je RNDr. Evžen Korec, CSc..

RNDr. Evžen Korec, CSc. po absolvování Karlovy univerzity pracoval v Československé akademii věd a v roce 1986 jsem získal vědeckou hodnost CSc. Od tohoto roku jsem postupně pracoval v Göttingenu, Londýně a Paříži. Podílel se na řadě projektů a stal se spoluautorem 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. V tomto oboru také publikoval několik desítek odborných článků v předních světových časopisech. Jeho nejvýznamnější publikace jsou dostupné v databázi PubMed (Publication in Medicine).

Po návratu ze zahraničí v roce 1992 založil developerskou společnost EKOSPOL. Takřka 25 let je jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. EKOSPOL ušel za čtvrt století dlouhou cestu až k pozici lídra rezidenčního developmentu v České republice, kterou si dlouhodobě drží. 

Od roku 2015 vlastní ZOO Tábor. Miluje zvířata, kromě psů a koní chová také japonské koi kapry, papoušky, pávy, bažanty, okrasné holuby a mnoho dalších zvířat. Vlastní chovatelskou stanici Korec Corso, kde chová psy plemene cane corso. 

A jaké jsou jeho hudební lásky? Prozradí  premiéře ve čtvrtek 17. listopadu v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 20.11. v 10:00 nebo v úterý 22.11. ve 22:00.