Dagmar Pecková a Mackie Messer

8.3.2017 / Z archivu osobností / Martina Klausová

Slavnou divadelní postavu Mackieho Messera, krále londýnského podsvětí, ztvární operní pěvkyně Dagmar Pecková v připravovaném kabaretu zvaném Wanted. Na duben 2017 je připraveno 17 představení, které proběhnou v pražské Lucerně. Na inscenaci se podílejí bratři Cabanové, smyčcový Epoque Quartet & Orchestra, jazzová skupina trumpetisty Miroslava Hloucala či tanečníci Marta Trpišovská a Michal Vodenka.

I o tom si bude povídat Ivan Dlask s Dagmar Peckovou v dalším díle pořadu Z archívu osobností. Premiéra pořadu je připravena na čtvrtek 9. března v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 12.3. v 10:00 nebo v úterý 14.3. ve 22:00.

Pecková

Dagmar Pecková se narodila v Chrudimi. Studovala na Státní konzervatoři v Praze. Po angažmá v Sächsische Staatsoper v Drážďanech byla několik let členkou Staatsoper v Berlíně.

Během své úspěšné profesionální kariéry se představila na světových operních a koncertních scénách jako např. Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall New York, Concertgebouw Amsterodam, Grand Théâtre de Genève, Hamburgische Staatsoper, Národním divadle v Praze, Opéra de Monte-Carlo, Opéra National de Paris, Opernhaus Zürich, Royal Opera Hause Covent Garden London, San Francisco Opera, Sächsische Staatsoper, Staatstheater Stuttgart, Theater Basel, Théâtre du Châtelet Paris, Teatro Sao Carlo v Lisabonu, Wigmore Hall v Londýně ad.

Vystupovala opakovaně na prestižních mezinárodních hudebních festivalech jako je Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Pražské jaro nebo Schleswig-Holstein Musik Festival, kde byla v roce 2014 rezidenční umělkyní.

Zpívala pod uměleckým vedením významných dirigentů, jakými jsou J. Bělohlávek, S. Bychkov, S. Cambreling, P. M. Davies, Ch. von Dohnanyi, Ch. Dutoit, Ch. Eschenbach, V. Fedoseyev, M. Honeck, N. Järvi, Ch. Mackerras, K. Nagano, F. Luisi, V. Neumann, L. Pešek, K. Petrenko, G. Prétre, P. Schneider, S. Young či W. Sawallisch.

Opakovaně spolupracovala s prestižními orchestry jako je např. Bamberger Symphoniker, BBC Symphony, Cleveland Sympony, Česká filharmonie, Dresden Philharmonic Orchestra, DSO Berlin, London Symphony, Münchner Philharmoniker, NHK Symphony Orchestra Tokyo, Orcherstre de la Suisse Romande, Pittsburg Symphony, Orchesters of WDR, SWR, MDR a NDR, Philharmonisches Staatsorchester Hamburg, PKF - Prague Philharmonia, Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, RSO Frankfurt, Staatskapelle Berlin, Staatskapelle Dresden, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, The Philharmonia, Tonhalle Zürich, Wiener Philharmoniker, Wiener Symphoniker ad.

Spolupracovala s nahrávacími společnostmi Hänssler Classic, Supraphon, Teldec a Wärner Music. 

Foto: Ilona Sochorová