Do kin přichází rozmazlený Princ Mamánek

Dlouhých šest let trvalo, než se knižní bestseler Jana Budaře dočkal své filmové podoby.

Princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený Vznešený je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Jenže Ludvík je princ už poněkud přerostlý, je mu 39 let. Bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách. Moudrý král Radomil mu proto připraví nečekaný dárek – princ se jednoho rána probudí v lese v obyčejných šatech a v doprovodu drsného rytíře Hudrovala se má vydat do světa, aby poznal, co je život a snad konečně dospěl. Na velké dobrodružné cestě ho čekají věci, o kterých zatím jen četl v knihách. Potká mocného čaroděje, zlé čarodějnice, ducha i samotnou paní Smrt... a možná najde i lásku svého života. Co na to všechno řekne maminka? A bude spokojený otec král?

To je anotace nové české filmové pohádky Princ Mamánek, který vstupuje do kin na podzim tohoto roku. Autorem scénáře, hudby a zároveň i producentem a režisérem je herec Jan Budař, který si rovněž zahrál i hlavní postavu rozmazleného prince.

Film vznikl na motivy stejnojmenného Budařova knižního bestseleru a své filmové podoby se dočká po dlouhých šesti letech příprav dočká filmové podoby. S týmem skvělých spolupracovníků točil Jan Budař film v září a říjnu roku 2021 na nádherných lokacích v České republice: mimo jiné na Pohansku, v Českém ráji, v Dětenicích a v Lednicko-Valtickém areálu.

Kde čerpal inspiraci k tomuto pohádkovému příběhu, kdo se spolu sním podílel na jeho realizaci a jaké obtíže musel filmový tým překonávat?

To vše prozradí Jan Budař Ivanu Dlaskovi v dalším dílu pořadu Z archívu osobností, který bude mít premiéru ve čtvrtek 13. října 2022 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 16.10. v 10:00 nebo v úterý 18.10. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast