Harfa ženám sluší

Jejímu kouzlu podlehla nejen Hana Müllerová, ale i všechny tři její dcery.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je přední česká harfistka, členka Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Hana Müllerová.

Hana Müllerová patří mezi přední osobnosti české harfové scény. Studovala na pražské konzervatoři a poté absolvovala studijní pobyt na konzervatoři v Kyjevě u prof. N. Izmajlové. Vítězně absolvovala celou řadu domácích soutěží a v roce 1986 vyhrála soutěž Nadace Ruth Lorraine na Universitě v Eugene v USA. Pravidelně vystupuje s předními instrumentalisty a komorními soubory. Spolupracuje s rozhlasem, televizí, nahrává pro domácí i zahraniční vydavatelství.

První harfistkou Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK je od roku 1990. Je zakladatelkou rodinného Prah-a-harP kvartetu, organizuje stejnojmenný festival a patří i mezi zakladatele Celostátní přehlídky harfové mládeže. Od roku 1996 vyučuje na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy a od roku 2015 i na Pražské konzervatoři.

Více o sobě prozradí a zajímavé nahrávky nabídne v pořadu, který bude mít premiéru ve čtvrtek 10. června v 19:00, reprízy si poslechněte v neděli 13.6. v 10:00 a úterý 15.6. ve 22:00.

Foto: Archív FOK

Podcast