Hudební lásky Karolíny Žmolíkové

28.11.2018 / Z archivu osobností / Martina Klausová
Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je mladá sopranistka Karolína Žmolíková.

Karolína Žmolíková se narodila roku 1990 v Praze. Začínala v Dětské opeře Praha, se kterou pravidelně vystupovala na různých pražských scénách a účinkovala také na světové výstavě EXPO v japonském Aiči (2005), dále ve Vídni, v Drážďanech i v Opera Bastille v Paříži.
Ztvárnila hlavní role v představeních Malý Mozart, Kominíček B. Brittena, Brundibár H. Krásy a v dalších. V roce 2005 byla přijata ke studiu na Pražské konzervatoři, kde byla její profesorkou MgA. Jiřina Přívratská a kde absolvovala v roce 2011. 

V Brně se už představila například v titulní roli Mozartovy první opery Bastien a Bastienka, jako Ludmila v inscenaci Prodané nevěsty od Bedřicha Smetany nebo jako Dona Anna v Mozartově Donu Giovannim. V letošním roce si zazpívá titulní roli v opeře Mirandolina Bohuslava Martinů.
Je vítězkou písňové soutěže Bohuslava Martinů a v roce 2013 získala třetí cenu v Duškově pěvecké soutěži. Vloni v srpnu se aktivně zúčastnila pěveckých kurzů operní pěvkyně Dagmar Peckové a byla vybrána, aby zazpívala na koncertě v kostele Nejsvětějšího srdce Páně v Praze.
Karolína velmi často koncertuje s repertoárem složeným z děl Pegolesiho, Cacciniho, Händela, Mozarta, Pucciniho, Masseneta, Strausse, Dvořáka, Smetany, Bohuslava Martinů, ale i George Gershwina anebo Fredericka Loeweho.

Jakou hudbu ráda poslouchá a jaké jsou její další plány prozradí v dalším díle pořadu Ivana Dlaska Z archívu osobností. Premiéra je plánována na čtvrtek 29. listopadu v 19:00. reprízy si poslechněte v neděli 2.12. v 10:00 nebo v úterý 4.12. ve 22:00.

Zdroj: https://jicinsky.denik.cz/kultura_region/karolina-zmolikova-je-vyborna-sopranistka-20150709.html