Hudební lásky Otakáro Schmidta

18.3.2015 / Z archivu osobností / Martina Klausová

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je český režisér, scénárista, moderátor, herec, tanečník a dramaturg Otakáro Schmidt.

MgA. Otakáro Maria Schmidt, vlastním jménem Otakar Miloslav Maria Schmidt (* 28. července 1960 v Plzni) vystudoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka obory pantomima, tanec a herectví. Poté byl zaměstnán v libereckém divadle jako tanečník, navázal pracovní vztah se skupinou Laura a její tygři. Je iniciátorem projektu Fantastického a plynového divadla BAR. Byl součástí tzv. Pražské pětky divadla Sklep.
V 90. letech absolvoval katedru scenáristiky a dramaturgie na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění. Věnuje se psaní scénářů, režii dokumentů, kde je také kameramanem, a publicistice. V několika filmech ztvárnil vedlejší role. Je autorem knihy Tajů plný ostrov a hudebního alba Hořící sny.
Po konverzi (v roce 2004 byl pokřtěn Tomášem Halíkem v kostele Nejsvětějšího Salvátora) se ve své tvorbě ještě více věnuje křesťanským tématům. Na filmových projektech s ním spolupracuje (jako spoluautorka, pomocná režisérka, herečka) i jeho žena Jana Kristina Studničková.

V pořadu, který uslyšíte, bude Otakáro Schmidt vybírat hudbu, kterou má rád, a kterou také použil ve svých dokumentárních filmových projektech.
Premiéra pořadu je připravena na čtvrtek 19. března v 19:00, reprízy uslyšíte v pátek 20.3. ve 12.00 a v úterý 24.3. ve 22:00.