Hudební lásky Silvie Hroncové


V dalším díle pořadu Z archívu osobností vyzpovídá Ivan Dlask ředitelku Opery Národního divadla a Státní opery Silvii Hroncovou.

Teatroložka, kulturní manažerka a členka řady profesních organizací na Slovensku a v České republice Silvia Hroncová je s prostředím divadla a umění spjata již do dob svých studií. Na Divadelní fakultě Vysoké školy múzických umění a Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě vystudovala obory divadelní věda a estetika. V letech 1999–2006 působila jako ředitelka Divadelního ústavu v Bratislavě. Stála při zrodu mnoha úspěšných projektů – vzniku divadelního festivalu Nová dráma, projektu na podporu současného slovenského dramatu Dráma, vzniku divadelní alternativní scény pro mladé divadelníky Študio 12, knižních edicí Contemporary Slovak Drama, spolupracovala s divadelními ústavy v Evropě a koordinovala evropské fondy Kultúra 2000 – Kulturní kontaktní bod. Byla kurátorkou jedinečné výstavy věnované dějinám slovenského profesionálního divadla s názvem Vášeň, telo, hlas. V době jejího působení získal Divadelní ústav řadu knižních i dalších ocenění jako např. Pražské Quadriennale.
Ředitelkou Opery Národního divadla a Státní opery je od srpna 2013.

Premiéra je připravena na čtvrtek 11.února v 19 hodin. Reprízy si můžete poslechnout v neděli 14.2. v 10:00 a v úterý 16.2. ve 22:00.

Podcast