Hudební preference Matěje Stropnického

4.5.2016 / Z archivu osobností / Martina Klausová
PhDr. Matěj Stropnický je politik, novinář, zastupitel Hlavního města Prahy a Městské části Praha 3. Nadále spolupracuje s Literárními novinami, kde působil v letech 2003 až 2006 jako redaktor. 

V devadesátých letech pobýval se svými rodiči hercem a diplomatem Martinem Stropnickým a scenáristkou Lucií Stropnickou,rozenou Borovcovou v Lisabonu a Římě, kde studoval na anglo a frankofonních školách. Maturoval na Francouzském lyceu v Praze, studoval FSV UK-žurnalistika, mezinárodní teritoriální studia (bakalář) a mediální studia (magisterské studium).

Ve volbách do Poslanecké sněmovny jej spolu s Danielou Matějkovou podpořil bývalý český prezident Václav Havel. Neúspěšně kandidoval za SZ v parlamentních volbách v roce 2006. V komunální volbách 2006 se poprvé dostal do zastupitelstva Prahy 3, v letech 2012-2014 byl mistostarostou.

V roce 2007 exceloval ve filmu Máj, jako Vilém. Zahrál si také ve studentském snímku Někdy někoho a v seriálu Borgia (don Gaspar de Procida).

Jakou hudbu má  Marěj Stropnický rád,  prozradil v dalším dílu pořadu Ivana Dlaska Z Archívu osobností. Premiéra je připravena na čtvrtek 5. května v 19 hodin, reprízy si můžete poslechnout v neděli 8.5. v 10:00 a v úterý 10.5. ve 22:00.