Karel Košárek je interpret s mimořádným rozsahem koncertních aktivit

Úspěšný sólista je i žádaným komorním hráčem.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archivu osobností je český klavírista Karel Košárek.

Karel Košárek studoval na konzervatoři v Kroměříži a Praze u profesorky Valentiny Kameníkové a na pražské AMU u profesora Františka Raucha a Květoslavy Bílinské. Později studoval na Southern Methodist University v Dallasu v USA, kde získal diplom Artist Certificate a titul Master in Music.

Je vítězem řady klavírních soutěží, například International Young Artist Competition in Corpus Christi, USA (1992), International Piano Competition in San Antonio, (USA 1993), Mezinárodní smetanovská klavírní soutěž, laureátem mnoha dalších cen International F. P. Neglia Competition v Itálii a také finalistou Walter Naumburg Competition v USA.

Karel Košárek je univerzálním interpretem s mimořádným rozsahem koncertních aktivit. Jako sólista vystupuje s předními orchestry, ale je také oblíbeným komorním hráčem; spolupracuje například s předními českými pěvci Magdalenou Koženou či Romanem Janálem, houslistou Pavlem Šporclem, hornistou Radkem Baborákem či violoncellistou Jiřím Bártou.

Má za sebou recitály v New Yorku, Dallasu, Palm Beach, Calgary, Tel Avivu, Petrohradu a Bangkoku, stejně jako řadu koncertních vystoupení v Evropě či Japonsku. Spolupracoval s řadou předních orchestrů i dirigentů a má na svém kontě i řadu gramofonových nahrávek.

Více o sobě, svých úspěších i oblíbené hudbě prozradí v pořadu, který bude mít premiéru ve čtvrtek 14. dubna 2022 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 17.4. v 10:00 nebo v úterý 19.4. ve 22:00.

Foto: Petra Hajská

Podcast