Mezi dneškem a zítřkem i mezi kulturními odlišnostmi

Nová sezóna Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK slibuje špičkové hudební zážitky, světoznámé sólisty i mimořádná setkání. Více prozradí ředitel orchestru Daniel Sobotka.


Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
vstupuje do své další v pořadí již 88. koncertní sezóny. Celý program spojuje myšlenka hudby jako jistoty v nejisté době, jako věrné přítelkyně v nelehkých časech. Zareaguje také na nadcházející předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.
Vedle šéfdirigenta Tomáše Braunera se objeví mnoho špičkových dirigentů a také světoznámých sólistů. Nebudou chybět tradiční mimořádné koncerty i akce pro celou rodinu. Po dvou letech pandemie čeká orchestr také zahraniční turné a představí i nový Velikonoční festival.

,,Žijeme v divné době, marně se v ní snažíme spolehlivě zorientovat. Výzev je prostě příliš a tím intenzivněji se vyjevuje význam stabilních, důvěrně známých principů, na které se lze spolehnout. Proto nám klasická hudba jako důvěrná přítelkyně přináší větší uklidnění než kdy dříve. Nadcházející koncertní sezóna Pražských symfoniků má v sobě zakomponovány svorníky – mezi dneškem a zítřkem i mezi kulturními odlišnostmi. Jsem přesvědčen, že mají smysl, dokonce větší, než by kdo ještě nedávno odhadoval,“ představil téma nové sezóny ředitel FOK Daniel Sobotka.

A právě ředitel Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Daniel Sobotka bude dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností. Řeč bude pochopitelně o nové sezóně orchestru FOK i oblíbené hudbě Daniela Sobotky.

Premiéra pořadu je připravena na čtvrtek 22. září 2022 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 25.9. v 10:00 nebo v úterý 27.9. ve 22:00.

Foto: Archív FOK

Podcast