Mladá mezzosopranistka Ester Pavlů

6.4.2016 / Z archivu osobností / Martina Klausová

Ester Pavlů je mladá česká mezzosopranistka, která se narodila v roce 1986 v Praze. 
V roce 2009 absolvovala Pražskou konzervatoř pod vedením L. Löbla a v tomto roce ukončí svá studia na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze pod vedením Heleny Kaupové.
Pěvecké vzdělání si rozšiřovala i během studií po celém světě např. u Aprile Millo v NYC, Petera Dvorského SK, Carol Issac (Klavíristka v Metropolitní opeře v NYC) a také u Evy Randové u které stále pokračuje v pravidelných konzultacích.
Je laureátkou řady soutěží a přehlídek, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde je nositelkou 3. ceny a Ceny Beno Blachuta. Také postoupila do finálových kol v mezinárodní pěvecké soutěži Hans Gabor Belvedere competition, která se konala v holandském Amsterdamu.
Ve Státní opeře v Praze zahájila svůj debut a představila se publiku v náročné koloraturní roli Laury z opery Tři Pintové od C. M. von Webra, dirigent H. M. Förster, režie J. Nekvasil, v sezóně 2011/2012.
Od roku 2013 je sólistkou v představení Mystérie de Noël v Grand Théâtre du Puy du Fou ve Francii pod vedením švýcarského dirigenta Jérômeho Kuhna. 

Tuto nadanou a půvabnou pěvkyni si pozval do dalšího dílu pořadu Z archívu osobností Ivan Dlask. Premiéra pořadu je čtvrtek 7. dubna v 19 hodin. Reprízy si můžete poslechnout v neděli 10.4. v 10:00 a v úterý 12.4.ve 22:00.