Nejmladší Evita v historii tohoto muzikálu zazpívá v zámku v Náměšti nad Oslavou

Radka Fišarová se věnuje nejen muzikálu, ale také šansonu. Své nejbližší projekty prozradí na Classic Praha.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností bude zpěvačka Radka Fišarová.

Radka Fišarová od pěti letech zpívala v souboru Bambini di Praga, během základní školy navštěvovala lekce sólového zpěvu a hry na kytaru na LŠU. Vystudovala pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru zpěv u profesorky Pařízkové a později muzikálové herectví pod vedením profesora Eduarda Klezly.

V šesti letech začala zpívat v rodinné folkové skupině Fišle, kterou vedla její starší sestra. Ve dvanácti letech založila vlastní skupinu Auris, která se věnovala moderní country. Tato skupina během sedmi let působení získala řadu ocenění na mnoha festivalech.

Už během studia získala Radka Fišarová díky konkurzu první muzikálovou roli v muzikálu Vlasy/Hair. Pak následovala Evita, kterou zpívala jako nejmladší představitelka této role na světě. Po otevření divadla Broadway, které se stalo její nepsanou domovskou scénou, zde odehrála celou řadu představení.

V muzikálech zpívá dodnes, ale kromě toho se věnuje také šansonu. Letos se představí také v rámci hudebního cyklu Šlechtická sídla v souznění, který je sérií hudebních večerů konaných v sídlech šlechtických rodů. Jeho smyslem je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků a dát tak možnost široké veřejnosti vnímat tyto historické prostory i jinak.

Více už prozradí Radka Fišarová v pořadu s premiérou ve čtvrtek 8. června v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 11. 6. v 10:00 nebo v úterý 16. 6. ve 22:00.

Foto: Radka Fišarová (©Profimedia)

Podcast