O hudbě s Antonínem Schneiderem

12.6.2019 / Z archivu osobností / Martina Klausová
Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností bude manažer Tanečního centra Praha - konzervatoře, gymnázia Antonín Schneider

Taneční centrum Praha – konzervatoř, o.p.s. (TCP) je pražská osmiletá taneční konzervatoř. Škola poskytuje standardní všeobecné vzdělání humanitního typu a současně úplné střední a vyšší odborné vzdělání v oboru „taneční umění“. Současný model konzervatorního studia Tanečního centra Praha vznikal od poloviny 60. let a jeho cílem je všestranná příprava studentů jak na interpretační dráhu, tak i na vysokoškolské studium a tvůrčí uměleckou práci.

Vzdělání na taneční konzervatoři je koncipováno jako osmileté, pro studenty ve věku 12 až 19 let. Škola poskytuje ubytování i stravování. Přijímací talentové zkoušky se konají během pátého ročníku ZŠ nebo výjimečně i později. Pro zájemce o studium škola připravuje každoročně Dny otevřených dveří.

Centrum zahrnuje taneční konzervatoř, agenturu a školní umělecké soubory Balet Praha Junior a Baby Balet Praha. Škola je každoročně pořadatelem festivalu Mezinárodní týdny tance, Letního tanečního workshopu a recipročních akcí se zahraničními partnery. Pedagogové a studenti mají pravidelné kontakty se zahraničními školami a školní soubor již vystupoval v řadě zemí. Část taneční výuky ve vyšších ročnících vedou zahraniční lektoři. Absolventi školy jsou členy českých i zahraničních souborů.

Více o sobě, své práci i své oblíbené hudbě, ale i chodu školy a výchově nových tanečních talentů Antonín Schneider prozradí v pořadu, který bude mít premiéru ve čtvrtek 13. června v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 16.6. v 10:00 nebo v úterý 18.6. ve 22:00.