Od hoboje k hudebnímu managementu. Hostem Classic Praha bude Radek Hrabě

Vystudoval hoboj, spolupracoval s Plácidem Domingem, José Curou, zastupuje Václava Hudečka. Hudební manažer, dramaturg a hobojista Radek Hrabě bude dalším hostem pořadu Z archívu osobností.

DSC05333.jpg
  • Václav Hudeček, Eva Hudečková, Radek Hrabě (©Radovan Šubín)

Radek Hrabě se po absolvování Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze už několik desítek let věnuje především hudebnímu managementu. Má letitou praxi v pořádání kulturních a společenských akcí a v mezinárodním měřítku spolupracuje s významnými osobnostmi.

Je vedoucím projektu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, před časem se řadu let podílel na organizace Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově, je spolupořadatelem aktivit spojených s osobností světoznámého pěvce Plácida Dominga v České republice.

Stojí v čele společnosti MusicCom, která nabízí komplexní servis při přípravě, zajištění a realizaci akcí a kromě pořadatelských a organizačních služeb MusicCom poskytuje také marketingovou a PR podporu.

1Y3A4761 OK.jpg
  • Gabriela Rachidi, Plácido Domingo, Radek Hrabě (©Radovan Šubín)

Kromě zajišťování koncertů a akcí Plácida Dominga v České republice se jeho agentura podílela na organizaci projektů Renée Fleming v České republice, José Cury v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, či José Carrerase v Praze.

DSC05319 OK.jpg
  • Radek Hrabě, Eva Hudečková, Václav Hudeček (©Radovan Šubín)

Co všechno zahrnuje jeho aktivity, se kterými významnými umělci spolupracoval a zda si ještě někdy zahraje na hoboj, který na pražské konzervatoři vystudoval, prozradí Radek Hrabě Ivanu Dlaskovi i posluchačům Classic Praha v pořadu, který bude mít premiéru ve čtvrtek 23. února v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 26. 2. v 10:00 nebo v úterý 28. 2. ve 22:00.

Foto: Radek Hrabě (©Radovan Šubín)

Podcast