Proč si Oldřich Vlček pořídil starý mlýn ?

Houslista a dirigent mezi kachnami, husami a ovcemi.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je houslista a dirigent, strakonický rodák Oldřich Vlček.

Hru na housle studoval u Bohumila Kotmela a na Amu v Praze u Nory Grumlkíhové, dirigování u Václava Neumanna; poté absolvoval kurs v Sieně v Itálii. Od roku 1980 působil jako koncertní mistr a dirigent v Pražském komorním orchestru. Roku 1976 založil orchestr Virtuosi di Prah, v roce 2001 stál u zrodu komorního souboru Amadé Orchestra Prague. Založil a vede rovněž soubory Virtuosi Quartett a Virtuosi Sextet. Od počátku své umělecké kariéry spojoval Vlček sólovou hru s dirigentským působením a s podnikatelskou činností.
Jako sólista spolupracoval s mnoha světově proslulými umělci, s různými orchestry nahrál více než 200 zvukových nosičů, dirigoval četná zahraniční tělesa. V Praze založil Mezinárodní hudební festival Pontes a festival Mozart-Concert-Prague. Jím založená a vedená agentura a vydavatelství Lupulus pořádá hudební festivaly a koncerty, zastupuje významná tělesa a české i zahraniční umělce a vydává hudební nosiče.

Co dělá Oldřich Vlček dnes a proč se odstěhoval do Nerestic na Písecku ? Více prozradí v pořadu, který má premiéru ve čtvrtek 22. dubna v 19:00, reprízy si poslechněte v neděli 25.4. v 10:00 a úterý 27.4. ve 22:00.

Foto: Archiv umělce

Podcast